top of page

כלים דיגיטליים לשילוב בהוראה

word wall adjust.png

01

Wordwall

פלטפורמה ליצירת משחקים מקוונים, המכילה תבניות משחק מרובות, שעריכתן פשוטה מאוד. לדוגמה: גרירה והתאמה, השלמת מילה, נכון/לא נכון?, משחק הזכרון, ועוד. ניתן לבנות משחקים לצורך תרגול הנלמד בקורסים ומומלץ מאוד לאפשר לתלמידים ליצור משחקים כחלק מהלמידה וההערכה שלהם.

Artboard 33 copy 3.png

02

H5P

היא פלטפורמה המשמשת ליצירת פעילויות אינטראקטיביות, בהן מקבל הלומד משוב מיידי. פעילויות כמו: משחק זיכרון/ התאמה, הוספת נקודות לחיצה על גבי תמונה, הוספת שאלות על גבי סרטון ועוד. ניתן לשתף את התוכן כקישור או להטמיע ב Moodle.

Artboard 33 copy.png

04

Genially

כלי ליצירת תוכן וויזואלי אינטראקטיבי – כרזות, אינפוגראפיקות, מצגות ועוד. אפשרות להוספת אינטראקטיביות לתכנים: קישורים, מעבר בין עמודים, הצגת טקסט מרחף ועוד. התוצר ניתן ברשת וניתן להפיצו באמצעות קישור. אפשר לשתף באמצעותו מידע מעוצב ללמידה עצמית.

timelineJS.png

05

Timeline JS

כלי ליצירת ציר זמן אינטראקטיבי המאפשר הזנת אירועים ותקופות, והוספת טקסט ומדיה (כמו תמונה או וידאו) עבור כל אירוע. הכלי מבוסס על קוד פתוח, כך שמעבר לאפשרויות ברירות המחדל שלו, ניתן לערוך בו התאמות רבות. למשל: להפנות תלמידים ליצור יחד ציר זמן בקורסים הסטוריים.

Artboard 33 copy 11.png

07

!kahoot

פלטפורמת למידה מבוססת משחקים שמאפשרת יצירת שאלונים רבי-ברירה. את השאלונים אפשר לשתף עם התלמידים לפני השיעור, כבדיקת ידע מקדים, או במהלכו, לטובת וידוא הבנת התכנים שנלמדו בשיעור. 

Artboard 33 copy 13.png

09

socrative

פלטפורמת שאילת שאלות (בדומה ל-Kahoot ו-Quizizz) המאפשרת העברת בחנים במתכונת רגילה ובמתכונת משחקית ומספקת ניתוחים של תשובות התלמידים. יתרון משמעותי של Socrative הוא הממשק הנוח ליצירת שאלות מהירה, המאפשר שימוש ספונטני, אפילו במהלך השיעור.

Artboard 33 copy 15.png

11

Padlet

פלטפורמת דיון מקוונת, אשר דומה ללוח שעם שיתופי. כל לומד יכול להצמיד פתק על לוח הדיון, עם תמונה, וידאו, קישור ועוד, ולומדים אחרים יכולים להגיב. ניתן לעשות שימוש בכלי במהלך העברת שיעור ב-ZOOM על ידי screen share.

Artboard 33 copy 17.png

13

Google Forms

כלי ליצירת סקרים מקוונים. מספק מגוון של שאלות, עיצובים ואפשרויות מתקדמות. מספק ניתוחי תשובות פשוטים ומאפשר הורדה של הנתונים לקבוץ אקסל עבור ניתוחים מתקדמים. תוכלו לבקש מהתלמידים להשיב על שאלונים לפני או במהלך השיעור, וכך לעקוב בקלות
אחר הידע שלהם.

keep.png

14

Google Keep

אפליקציה שאפשר להוסיף אותה כתוסף ל-Google Chrome.  האפליקציה מאפשרת  סימון טקסט על גבי דף אינטרנט, והוספת פתקי הערות לטקסט, לתמונה או לgif בדף האינטרנט. הפתקים נצברים באפליקציה וניתן לראותם בכל עת.

Whimsical.png

01

Whimsical

כלי ליצירת מפות מושגים אישיות או שיתופיות. הכלי מאפשר הוספת מושגים, יצירת קוים מקשרים ביניהם, הוספת הערה או קישור מהמושג, שינוי צבע ועוד. אפשר להוסיף טקסט ליד הקוים המקשרים כדי לתאר את הקשר בין המושגים. בלחיצה על share יש אפשרות לשתף אחרים כעורכים ובכך להפוך את המפה לשיתופית.

Artboard 33 copy 2.png

03

Mentimeter

כלי ליצירת סקרים אינטראקטיביים המאפשר שילוב של מגוון סוגי שאלות ותבניות. לאחר הכנת השאלה מתקבל קוד אותו מזינים התלמידים. המורה יכול/ה להציג
את התוצאות וניתן לראות אותן מתעדכנות בזמן אמת.

slido.png

04

Slido

אפליקציה להוספת אינטראקציות למצגות PowerPoint. בלחיצה על האייקון של התוסף במצגת אפשר להוסיף לה שקפים אינטראקטיביים כגון: שאלה פתוחה, שאלה רבת-ברירה, ענן מילים, דירוג ועוד. התלמידים מקבלים קוד ודרכו יכולים להכנס לאינטראקציות ולהשתתף בהן.

rujoom.png

06

Roojoom

כלי ליצירת מסלול למידה מקוון מבוסס קישורים. הקישורים יכולים להיות אתרים, קבצי pdf ועוד. באמצעות הכלי תוכלו להנחות את התלמידים לעבור על חומרי הקורס לפי הסדר שאתם קובעים וכך להשיג חווית למידה מודרכת גם בבית.

Artboard 33 copy 12.png

08

Quizizz

כלי ליצירת בחנים אינטראקטיביים להרצה במהלך השיעור (בדומה ל-Kahoot). יתרון משמעותי הוא האפשרות להציג את הבוחן כמשחק ולא רק כשאלון, והאפשרות להציג למשתמשים את ההתקדמות היחסית שלהם בשידור חי על המסך (ובכך לעורר תחרות).

jamboard adjusted.png

10

Jamboard

לוח לבן שיתופי, המוצע כחלק מהכלים של google drive, ומאפשר: ציור על הלוח, הוספת פתקית או טקסט, הוספת תמונה ויצירת קישורים בין פריטים שונים באמצעות חיצים או קוים. ניתן ליצור מספר דפים של Jamboard באותו הקישור, ובכך לאפשר עבודה שיתופית של קבוצות על הלוח שלהן.

Flip.png

12

Flip

פלטפורמה שמספקת סביבה לניהול דיונים על בסיס וידאו. לכל קורס נפתח לוח דיונים, בתוכו נפתחים על ידי המרצה דיונים ספציפיים. התלמידים מתבקשים להגיב בסרטוני וידאו קצר. האפשרות להגיב בעל פה ובוידאו יכולה לאפשר לתלמידים להתבטא ביתר קלות ולעודד אותם להשתתף.

Artboard 33 copy 18.png

14

Fobi

כלי צ'אט בוט, המאפשר הפיכת שאלון forms google למבדק אוטומטי מבוסס שיחה עם דמות מצויירת. הדמות יכולה להגיב לתשובות הלומדים בזמן אמת וכפי שמגדיר יוצר הטופס.

bottom of page